Vitajte v našom farebnom svete . VYDRNACHI je slovenská značka , ktorá vytvára jedinečné motívy oblečenia s ilustrovanými perokresbami slovenského výtvarníka Jozefa Vydrnáka nielen pre deti ,ale už aj pre dospelých :) Vznikla na podnet malého stvorenia, ktoré spestrilo náš všedný deň a motivovalo k vytvoreniu takéhoto projektu :)

Sme rodinný tím z Dubnice nad Váhom v zložení Jozef, Matúš, Michal a Denisa Vydrnákoví, ktorí spoločne dokázali, že z prvotnej nesmelej myšlienky môžu vzniknúť veľké veci. „ Bolo našou túžbou dostať všetky tie dedkove krásne detské ilustrácie do ulíc“. :)

Značka Vydrnachi vznikla na podnet našej dcérky. Prvotne sme chceli body s dedkovými ilustráciami iba pre našu dcérku. Keď to videli naši priatelia, požiadali nás , či by sme vedeli takéto body vytvoriť aj pre ich deti. A tak sme oprášili nápad manžela Matúša pre názov Vydrnachi, ktorý nosil v hlave viac ako 10 rokov. Keďže dedko v minulosti pripravoval ilustrácie pre detské omaľovánky, práve tie boli našou prvotnou voľbou. U nás naozaj platí, že všetko vzniká vzájomnou spoluprácou .Dedko vymyslí a namaľuje, Michal (manželov brat ) má na starosti grafiku a my s manželom sa staráme o tlač, propagáciu, balenie a dopravu ku zákazníkom. A tak sme vytvorili edície ako Safari, Lúčne kvietky či Chrobáčiky a k nim pribudli Deň a noc a Zimné čarokrásno.
 

  • Jozef Vydrnák - dubnický výtvarník . Začínal ako tvorca kresleného humoru. Venuje sa maľbe,kresbe, voľnej a úžitkovej grafike. Dnes sú jeho obrazy v zbierkach po celom svete. Jedinečný rukopis spôsobil, že jeho tvorba je identifikovateľná na prvý pohľad. Rád rozveseľuje deti i dospelých. Jeho ilustrácie zdobia naše tričká a body. Vznikajú tak originálne kúsky, ktoré zaručene nikde inde nenájdete.


Nech sa páči, vstúpte do nášho farebného sveta :)

Tím VYDRNACHI